Krok 2

7. června 2009 v 10:31 | Renča |  Jak si napsat o autogram

Když už tedy máte napsanej dopis, sežeňte si jednu velkou a jednu menší obálku.

Na menší obálku napište svoji adresu, v té vám potom ten autogram přijde nazpátek.

Na velkou obálku napíšete adresu té celebrity, které posíláte žádost o podpis.

Potom přijde na řadu zapeklitá otázka poštovného. Žádná hvězda vám poštovné nezaplatí ze svého (ano, jsou výjimky, ale těch je málo), protože i když si vydělávaj víc než slušný prachy, kdyby měli platit všechno poštovný, asi by se nedoplatili, páč si uvědomte, kolik lidí denně o podpisy žádá. Opět máte několik možností, jak tohle vyřešit.

Máte-li příbuzné nebo sami jezdíte do země, ze které vám má podpis přijít, kupte si tam známky v takové hodnotě, aby to přišlo do Česka (z vlastní zkušenosti třeba v Anglii řeknete jen, že chcete známku do Evropy a oni už vědí;-)

Pokud pro vás ta první možnost není uskutečnitelná, můžete zkusit trik s posláním bankovek. Vyměníte si peníze na tamní měnu a pošlete třeba papírovej dolar. Zkoušela jsem poslat i kovové mince, má to ovšem tu nevýhodu, že ten dopis pro hvězdu je pak těžší a poslání stojí víc:-) Četla jsem, že jednou se poslaná dolarovka vrátila dokonce podepsaná:-D

Poslední a nejvíce sběrateli využívaná možnost je koupit si na poště tak zvanou Mezinárodní odpovědku (anglicky International Reply Coupon = IRC). Stojí čtyřicet korun a vložíte ji do obálky spolu s dopisem (takže ji nikam NELEPÍTE!). Tato odpovědka lsoží k tomu, že když ji pošlete té hvězdě, oni ji tam vymění za známky do č¨Česka a vy jste si tím pádem zapltili zpáteční poštovný. Pro informaci, kolik odpovědek k vašemu dopisu přiložit se podívejte


Někdy se stává, že osoba, od které chcete autogram, vlastní fotky neposílá nebo posílá fotky, které se vám nelíbí. V prvním případě musíte fotku poslat k podepsání vy, jinak nedostanete nic. Prostě si jen najdete hezkou fotku v dobrý kvalitě na internetu a necháte ji vytisknout jako normální digitální fotku. V druhém případě se může stát, že i když vy fotku pošlete, tak se vám vrátí nepodepsaná s tou ošklivou podepsanou:-) V zásadě je ale slušnost snažit se poslat vždy něco svého na podepsání.

Takže abychom to nějak shrnuli. Pokud jste si sehnali známku té cizí země, nalepte ji na malou obálku s vaší adresou. Pokud ne, odpovědku ani peníze nikam nelepte:-D. Na malou obálku můžete ještě napsat "Do not bend" nebo "Nepřehýbat", aby se vám fotky nevrátili zmačkané.
Můžete k tomu napsat jestli chcete:Nekrást je to jen fotka já to teda píšu protože nikdy nevíte jestli vám to příjde nebo vám to někdo vybere a to by nikdo určitě nechtěl:)

Do velké obálky tedy dejte:

1. dopis
2. malou obálku s adresou (buď bez známky nebo s ní)
3. mazinárodní odpovědku
4. fotku (doporučováno)Bohužel jsem neměla odpovědku tak jsem vám místo ní ukázala známku:-)
Velkou obálku zalepte a napiště na ní adresu hvězdy, pokud jste to ještě neudělali:-).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sacekandilek sacekandilek | E-mail | 13. července 2009 v 0:56 | Reagovat

a kde se koupí ta odpověďka?a jaká známka  je potřeba třeba do USA?nebo se to dá koupit všechno na poště?

2 sacekandilek sacekandilek | E-mail | 16. července 2009 v 21:19 | Reagovat

tak už se mi to povedlo :-) je to odesláno..esli odepíšou tak ti budu navždy vděčná :-)♥

3 xGinny Weasleyx xGinny Weasleyx | Web | 17. května 2010 v 18:37 | Reagovat

jj kde se dá koupit ta odpověďka nebo známka do anglie? plsky napiš na blog ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autogramy: